Ziraat Bankası’ndan 4 Yıl Vadeli 40.000 TL İpotekli İhtiyaç Kredisi!

Yüksek meblağlı tutarda gereksinim kredisi kullanmak isteyenler için Ziraat Bankası, 48 ay vadeli ipotekli gereksinim kredisi sunuyor.

Ziraat Bankası ipotekli gereksinim kredisinde durağan(durgun) faiz kullanılıyor. Yüzde 1,25 faiz oranı tatbik eden banka, alınan kredi tutarına ya da düzenlenen ödeme planına nazaran faiz oranlarında değişim yapmıyor.

Uzun vadede ve düşük tutarlarda ödeme imkanı sağlanıyor. Banka müşterilerinin aylık gelir durumlarını inceliyor, gelir durumuna en uygun ödeme planları düzenliyor. Kredi kullanımında kişilerin kendilerine ilişik gayrimenkullerini ipotek ettirmeleri gerekiyor. türüne nazaran verilen kredinin miktarı değişiyor. İlk olarak gayrimenkulün ekspertiz raporu çıkartılıyor. Eğer ipotek ettirilecek konut ise ekspertiz raporunun yüzde sekseni kadar, iş yeri ise rapordaki değerin yüzde yetmiş beşi kadar, imarlı arsa ise yüzde ellisi kadar finansman veriliyor. haricinde ek güvence talep edilmiyor. Ancak lüzumlu incelemeler sonrasında istenebiliyor. Ayrıca kredi ödemeleri süresi süresince da kişilerin yaşam sigortası, konut sigortası ve mecburi zelzele sigortası yaptırmaları gerekiyor.

İpotekli gereksinim kredisi başvurusu Ziraat Bankası şubelerinden yapılıyor. Başvuru esnasında banka kişilerin nüfus cüzdanlarını, gelir belgelerini, tapu fotokopisini talep ediyor.

40.000 TL İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası’ndan 48 ay vadeli 40 bin TL tutarında ipotekli gereksinim kredisi alındığı süre yüzde 1,25 faiz oranı ile aylık kredi ödemesinin tutarı 1.175,00 TL oluyor. Senelik maliyet oranı yüzde 20,8661’e karşılık ediyor. 445 Türk Lirası ile 1607 Türk Lirası içinde değişen ekspertiz raporu için ücret alınıyor. Ekspertiz tutarı lokasyonu ve metrekaresine nazaran değişiyor. Sigorta ücretleri ise şahıs ve gayrimenkule nazaran değişim gösteriyor.

Bu içerik 12 Ekim 2017 Perşembe günü aşağıda yer edinen bankaya ilişik resmi web sitesi aracılığı ile Ekonomi7.com ziyaretçileri için hususi olarak hazırlanmıştır.

http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx

Aynı zamanda web sitemizde yer edinen krediler kategorisinden öteki bankaların düzenledikleri kredi kampanyalarını göz atabilir, kendinize en uygun krediyi belirleyebilirsiniz.

Bir önceki haberimiz olan Çin ekonomisinden zıt sinyaller geliyor başlıklı haberimizde ekonomik büyüme hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı