Yapı Kredi’den 10 Yıl Vadeli Ödeme Planı ile 120.000 TL Konut …

Yapı Kredi Bankası, yüzde 1,01’den süregelen faiz oranları ve 10 yıla kadar uzanan ödeme planları ile müşterilerine hususi sunuyor.

Yapı Kredi Bankası’nın sunmuş olduğu durağan(durgun) faizlidir. Faiz oranları piyasada meydana gelen faiz değişimlerinden ya da kredi tutarı ve vadesine nazaran değişmemektedir.

Başvurusu 2 değişik kanaldan yapılmaktadır. Bunlar bankanın şubeleri ve web şubesidir. İnternet şubesinden meydana getirilen başvurularda tüm bilgilerin eksiksiz girilmesi gerekmektedir. Banka yapmış olduğu kredi incelemeleri sonrasında müşterilerini banka şubelerinden çağırmaktadır. Sonrasında ise bireyler krediye mevzu olan dokümanları imzalayıp, finansmanlarını almaktadır.

Verilen krediler alınan evin değerinin yüzde 80’i kadar olmaktadır. Yani 100 bin TL değerinde ev satın alındığı süre Yapı Kredi’den 80 bin TL değerinde konut kredisi alınmaktadır. Ayrıca kredi ödemeleri sona erdiği süre kişilerin yaşlarının 70 olmaması gerekmektedir. Yani 68 yaşındaki bir fert en fazla 8 yıl vadeli, 67 yaşındaki bir fert ise en fazla 7 yıl vadeli konut kredisi alabilmektedir.

10 Yıl Vadeli 120.000 TL Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası’ndan 10 yıl vadeli ödeme planı ile 120 bin TL değerinde konut kredisi alınması halinde yüzde 1,01 faiz oranı ile aylık kredi taksidi 1.729,99 TL olmaktadır. Kredi sonunda toplamda ödenecek kredi tutarı 207 bin 598,33 TL olmaktadır. Kişilerden ekspertiz ücret ve kredi tahsis tutarı de alınmaktadır. Verilecek kredinin miktarının hesaplanması için ekspertiz raporu oluşturulmaktadır. Alınan ekspertiz tutarı evin lokasyonuna bağlı olarak değişmektedir. Alınan tahsis tutarı ise 120 bin TL’nin binde beşi kadardır. Bu ücret 600 TL’ye karşılık etmektedir.

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranları 13 Ekim 2017 tarihinde Kredi Haberi web sitesinin editörleri tarafınca aşağıda yer edinen bağlantı kullanılarak oluşturulmuştur.

https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/konut-kredisi

Aynı zamanda web sitemizde yer edinen krediler kategorisi vasıtası ile de öteki bankalar tarafınca düzenlenen kredi kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

Bir önceki haberimiz olan Hangi Gayrimenkullere Konut Kredisi Verilir? başlıklı haberimizde , konut kredisi ve konut projeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı