Yapı Kredi Bankası’ndan 100.000 TL Konut Kredisi!

Yapı Kredi Bankası, 120 ay vadeli ve uygun faizli sunuyor.

Yapı Kredi Bankası faiz oranları yüzde 1,01 olup, sabittir. Yani uygulanan faiz oranları alınan kredinin miktarına, düzenlenen ödeme planının süresine ya da şahıs özelinde değişim göstermiyor. Ancak alınabilinen kredinin tutarı satın alınan eve nazaran değişiyor. Yapı Kredi Bankası, satın alınan ev için ekspertiz raporu çıkartıyor.  Çıkarılan rapordaki taşınmazın değerinin yüzde 80’i kadar da veriliyor. Yüzde 80’den fazla kredi kullanmak isteyen müşterileri için banka ek teminatlar istiyor.

Kişilerin konut kredisi ödeme planlarındaki vade sonundaki yaşlarının en fazla 70 olması gerekiyor. Yani 69 yaşındaki bir şahıs 120 ay vadeli konut kredisinden yararlanamıyor. Ödemelerde çeşitli kolaylıklar elde eden banka, hem eşit ödemeli, hem de değişen ya da ara ödemeli imkanlar sağlıyor. Ayrıca sunulan bir öteki avantaj ise 2 şahıs bir kredi kullanabiliyor.

Yapı Kredi Bankası konut kredisi başvurusu hem şubelerden hem de bankanın internet adresinden yapılabiliyor. Webden kredinin onaylanması halinde de kişilerin gene banka şubelerinde gitmeleri, krediye mevzu olan evrakları imzalamaları, istenilen belgeleri getirmeleri gerekiyor. Kredi için kişilerden nüfus cüzdanlarının fotokopisi, gelir belgesi, satın alınacak evin fotokopisi ve ikametgah belgesi isteniyor.

100.000 TL Konut Kredisi

Yapı Kredi’den alınan 120 ve 60 ay vadeli 100 bin TL konut kredileri için aylık kredi ödemeleri sırasıyla bin 441,66 ve 2 bin 230,51 TL oluyor.  Senelik maliyet oranları ise sırasıyla yüzde 13,1962 ve yüzde 13,4896 oluyor. Ekspertiz raporu için ek ücret alınıyor. Bu ücret evin konumuna nazaran değişiyor. Ayrıca 185 TL ipotek tesis tutarı,  500 TL dosya harcamaları için ücret eğitim ediliyor.

Bu içerik 12 Ekim 2017 Perşembe günü aşağıda yer edinen bankaya ilişkin resmi web sitesi aracılığı ile Ekonomi7.com ziyaretçileri için hususi olarak hazırlanmıştır.

https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/konut-kredisi

Aynı zamanda web sitemizde yer edinen krediler kategorisinden öteki bankaların düzenledikleri kredi kampanyalarını göz atabilir, kendinize en uygun krediyi belirleyebilirsiniz.

Bir önceki haberimiz olan Salihli'ye Ak Parti'den Yatırım Müjdesi başlıklı haberimizde Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı