Vakıf Katılım’dan 10 Yıl Vadeli 75.000 TL Konut Finansmanı

Vakıf Katılım Bankası, ev satın almak isteyen, ev satın alarak yatırım yapmak isteyen müşterilerine hususi uygun kar oranı oranları ve 120 aya kadar varan vade seçenekleri ile konut finansmanı sunuyor.

Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı kar oranı oranları yüzde 0,99 ile 1,09 içinde değişiyor. Kar oranı oranları düzenlenen ödeme planı sürelerine ve alınan finansmanın tutarına bakılırsa değişim gösteriyor.

300 bin Türk Lirasına kadar olan konut finansmanı kullanımlarında 60 aya kadar meydana getirilen konut finansmanı ödeme planlarında yüzde 0,99 oranında, 60 aydan 120 aya kadar meydana getirilen ödeme planlarında ise yüzde 1,04 oranında kar oranı uygulanmaktadır. 300 bin Türk Lirası ve üstündeki tutarlarda konut finansmanı kullanılması ve gene 60 ay vadeye kadar ödeme planı yapılması halinde uygulanan kar oranı oranı yüzde 1,04 oluyor. 60 aydan 120 aya kadar olan ödeme planlarında ise yüzde 1,09 oranında kar oranı uygulanıyor.

Satın alınmak istenen evin değerinin tamamı kadar finansman verilmemektedir. Banka evin ekspertiz raporuna bakılırsa hesaplama yapmaktadır. Ekspertiz raporundaki evin değerinin yüzde 80’i kadar finansman verilmektedir. Ayrıca kişilerin finansmandan yararlanabilmeleri için güvence göstermeleri gerekmektedir. Teminat olarak satın alınacak olan ev gösterilebilinmektedir. Finansman talebinde başlangıçta herhangi bir ek talep edilmemektedir. Ancak bankanın yapmış olduğu değerlendirme sonrasında ek güvence istenebilmektedir.

Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı müracaat bankanın şubelerinden yapılmaktadır. Konut finansmanı başvurusunda kişilerden müracaat formu, nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi, satın alınacak evin belgeleri ve gelir belgesi istenmektedir. Yine lüzumlu görülmesi halinde de kefil istenebilmektedir. Kefil istenmesi durumunda ise kefillerinde aynı belgeleri getirmeleri gerekmektedir.

75.000 TL Konut Finansmanı

Vakıf Katılım’dan alınan 120 ay vadeli 75 bin TL tutarındaki konut finansmanı için aylık kredi ödemesi bin 96,95 TL, toplamda geri ödenecek meblağ ise 131 bin 633,45 TL olmaktadır. Finansmana ilişkin ekspertiz tutarı alınır. Bu ücret satın alınan evin lokasyonu ve metrekaresine göre farklılık gösterir.

Bu içerik 11 Ekim 2017 Çarşamba günü aşağıda yer edinen bankaya ilişkin resmi web sitesi aracılığı ile Ekonomi7.com ziyaretçileri için hususi olarak hazırlanmıştır.

https://www.vakifkatilim.com.tr/tr/bireysel/Pages/Konut-Finansmani.aspx

Aynı zamanda web sitemizde yer edinen krediler kategorisinden öteki bankaların düzenledikleri kredi kampanyalarını göz atabilir, kendinize en uygun krediyi belirleyebilirsiniz.

Bir önceki haberimiz olan Aylık 1.182 TL Taksitle 75.000 TL Konut Kredisi Anadolubank'ta! başlıklı haberimizde ve kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

No tags for this post.

Yukarı