Uzun Vadeli Kredi İmkanları 2017

Uzun Vadeli Kredi İmkanları

Bu kredilerden faydalanan kişilerin en dikkat ettikleri mevzu ise kredinin geri ödemeleridir. İhtiyaç kredileri tüm bankalarda bilinmiş olduğu suretiyle maksimum olarak 48 ay vade imkanı sağlamaktadır. Ancak bu durum bazı zamanlarda değişmektedir. Değişim ise şu şekilde, bazı bankalar alan kişi sayısını arttırmak ve alan kişi çekebilmek adına vade fırsatları, vade avantajları, 60 ay vadeli kredi benzer biçimde birçok olanak sağlamaktadır. Tabi ki şu durumda unutulmamalıdır. Vade süresi çoğaldıkça, ödenecek olan faiz miktarı da çoğalacaktır. Geri ödemelerde vade süresinin artmasıyla artışa geçer. Sizler için yapmış olduğumuz bu araştırmada uzun vadeli kredi nedir ve en yararlı şekilde almanın yollarını anlatacağız.

Uzun Vadeli Kredi Nedir?

Vatanımızda hizmet vermekte olan bankaların büyük çoğunluğu kredi kampanyaları ve promosyonları sağlamaktadır. Bu promosyonlar dahilinde vade süresi 120 aya kadar çıkartılabilmektedir. İhtiyaç kredisi olarak alacağınız kredinin vade süresinin uzaması daima için ödemede kolaylık sağlasa da geri ödeme miktarına ve ödediğiniz faize yansıyacaktır. BDDK (Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu) gerekseme kredilerinin maksimum vade süresinin 48 ay olduğu deklare etti. Bu izahat yapılmasına karşın birçok banka 48 ay vade imkanının üstüne çeşitli promosyon ve kampanyalar koyarak vade süresini uzatabilmektedir. Limit 48 ay olarak belirlenmiş olsa da bankalar bu limiti kendi içlerinde 120 aya kadar çıkarabilmektedirler. Bankaların yüksek vadelerde kredi fırsatları genel olarak herhangi bir , otomobil vs. benzer biçimde bir malınızı ipotek altına aldırarak ya da rehin vererek kredi imkanlarından faydalandığınızda gerçekleşecektir.

Uzun Vadeli Kredi Şartları

Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu yapmış olduğu izahat ile maksimum vade süresini 48 ay olarak belirlemiştir. Ancak üstünde , konut, iş yeri, vasıta benzer biçimde mallarınız var ise ipotek yolunu kullanarak uzun vadeli kredi imkanlarından faydalandırılırsınız.


Odeabank’120 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Odeabank bu kredi türünün uzun vadeli kredi diye adlandırmaktadır. Bu kredinin 120 ay vade imkanından faydalanabilmek için 16.000 TL’lik bir kredi çekmenizde minimum 20.000 TL değerinde , işyeri, konut vs. bankaya güvence olarak gösterilmelidir.


Vakıfbank 120 Ay Vadeli Kredi

Vakıfbank 120 ay vade imkanıyla kredi veren bankalardan biridir. Bu krediden faydalanacak kişilerin otomobil rehini karşılığında faydalandırılacağını bildirmektedir. 120 ay vadeli ipotekli gerekseme kredisi 2017 senesinde da verilmektedir. Ancak alacağınız kredi tutarı, haiz olduğunuz aracın değerinin en fazla %50’si kadar olmalıdır.


Akbank 60 Ay Vadeli İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank, 60 ay vadeli kredi veren bankalardandır. Bankanın bu imkanında maksimum olarak 60 ay vade imkanı vardır. Faiz oranları ise; %1,25 civarındadır. Genel olarak 60 aylık geri ödemede bu faiz oranından hesaplanmaktadır. Bu durum o anki ekonomik duruma bakılırsa değişebilir. Faiz oranları şu anlık o zaman bulunmaktadır.


60 Ay Vadeli İpotekli İhtiyaç Kredisi

120 ay vadeli gerekseme kredisi vermemektedir. Vade süresi olarak 60 ay belirlenmiştir. Bu 60 aylık vade imkanını kullanmanın şartı ise ipotek ettirme durumudur. Bu krediden faydalanacak kişiler için faiz oranı; %1,34’tür. Ayrıca dosya harcaması temin eden bir bankadır. Dosya harcaması tutarı ise 1.235 TL’dir.

 

Bir önceki haberimiz olan Konut Kredisi Çekerken İstenen Belgeler Neler? başlıklı haberimizde , kredi başvurusu ve hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı