Nuvo Dragos ikinci etapta yaşam başlıyor

Son yıllarda nitelikli konut sayısının artış gösterdiği ’de Özderici GYO güvencesiyle yükselen , yaşam ve inşaat kalitesiyle çevrenin en mühim marka projesi olarak öne çıkıyor. Eski Singer fabrikasının bulunmuş olduğu 52.000 m2 alanda, toplam 325 milyon TL yatırımla inşa edilen projede Özderici GYO, itimat endeksine dayalı emek harcama prensibiyle yatırımcısına inşaat süreci tamamlandıktan sonrasında bitmiş projeden gerçekleştiriyor. ’un ilk etabını 2014 senesinde bitirip sahiplerine teslim etmeye başlamış olan Özderici GYO, ikinci etabın inşaatını tamamladı ve yeni daireleri satışa çıkardı. Projenin ikinci etap tanıtım toplantısında konuşan Özderici GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özderici “Biz yatırımcımıza ’yaşarken öde, yatırımın evin için olsun’ diyoruz. ’u seçenler yatırımı yaptıkları anda yaşamaya başlayabilecekler ya da kira getirisi de elde edebilecekler. Özderici Yatırım Ortaklığı sektörde genel anlamda davranışlarında ölçülü tarafta kalmış olarak, iş yapış biçim ve süreçleriyle rakiplerinden ayrışmakta. Biz kazanç paylaşımlı ya da kat karşılığı inşaat üretmek şekilleri yerine arsa satın alarak proje geliştirme prensibiyle etkinlik gösteriyoruz. Tercihimiz ve geliştirdiğimiz iş modeli, arazi geliştirme, proje geliştirme ve üretilen ürünlerin bittikten sonrasında satışıdır.” dedi.

Geniş balkonlu ve manzaralı daireler…

’un 2014 senesinde yaşamın başladığı, 3 bloktan oluşan toplam 484 daire, 8 ticari ünitenin yer almış olduğu ilk etabında, 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks daireler bulunuyor. Tamamlanan ikinci etapta yer edinen 2 blokta ise gene 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks olmak suretiyle 515 daire içeriyor. Projede 1+1’lerin büyüklüğü 66- 89 metrekare, 2+1’lerin büyüklüğü 101 – 154 metrekare, 3+1’lerin büyüklüğü ise 156 – 219 metrekare içinde değişiyor. Geniş ve kullanışlı dairelerin en mühim özelliği kat yüksekliklerinin averaj 3.15 ile 3.50 içinde değişen metrelerde standardın üstünde planlanmış olması. Geniş balkonlu ve manzaralı daireler Nuvo Dragos’ta yaşamı sürdürmenin en mühim avantajlarından. Klasik konut ve residence alternatifleri ile değişik yaşam stillerine uygun konforlu ve şık daire seçenekleri sunulan projenin B,C ve D bloklarında 6 tane seyir terası ile de keyifli yaşama yer açıldı.

Ahmet Özderici: “Yatırımcımız arsa maliyetine daire sahibi oluyor.”

Nuvo Dragos’un satış ve ödeme planları da son aşama esnek şekilde hazırlandı. Yüzde 1’lik KDV pozitif yanları sunulan projede, tapu ve teslime kadar olan süreçte yüzde 20 peşinat ödemesi yapanlara kalan yüzde 80’lik kısım için tüm bankalardan kredi kullandırılabiliyor. Ek olarak banka kredili yada nakit alımlarda sıralama fiyatı üstünden yüzde 15 indirim sağlanan projede, 60 ay yüzde 0 faiz yada 120 ay yüzde 0.45 faiz seçeneği de sunuluyor. Yatırımcıya ödeme mevzusunda tüm kolaylıkları sağladıklarını belirten Özderici GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özderici, sundukları kalite ve yaşam standardına karşılık fiyatların oldukça cazip bulunduğunu şu şekilde konu alıyor; “ bölgesinde arsa fiyatları metrekaresi 6.000 TL civarında iken biz bitmiş dairelerimizi metrekaresi ortalama 6.000 TL’den satıyoruz. Yatırımcı arsa maliyet fiyatına daire sahibi oluyor. Bu bizim sağladığımız en önemli avantaj.”

Doğru lokasyonda ‘Kolay konfor, keyifli yaşam…’

“İstanbul gibi merkezileşme ve ulaşımın önemli bir sorun teşkil ettiği bir şehirde, her yere ve her şeye hemen ulaşım ile biz bir ‘yaşam konforu’ sunuyoruz.” diyen Özderici, “İstanbul’da doğru lokasyonda yaşamak sahip olunacak en büyük kolaylık. Biz projede yaşayanlara kolay konfor vaat ediyoruz. Neden kolay konfor diyoruz, çünkü Nuvo Dragos’ta özel peyzajlı bahçeleri, geniş balkonlu daireleri, spor alanları ve sosyal donatıları yaşam kolay. Metro, E5 ve Marmaray’la entegre ulaşım arterleri, sahil, minibüs yolu yakınlığı ile ulaşım kolay. Seçkin eğitim kurumlarına dakikalar içinde ulaşım imkânı ile eğitim kolay. İstanbul’un en yetkin sağlık kurumları ve sağlık merkezi alternatiflerine yakınlığı ile sağlıklı yaşam kolay. Çevresinde yer alan alışveriş merkezleri, sahili, parklar ve ormanlık alanlar ile sosyal yaşam kolay.” şeklinde konuştu.

Tüm ulaşım arterlerine adım atma mesafesinde…

Tüm ulaşım arterlerine adım atma mesafesinde konumlanan Nuvo Dragos, bölgenin en kıymetli bitmiş projesi olarak öne çıkıyor. Birbirine entegre deniz, hava, kara ulaşım hatlarının tam ortasında bulunan Nuvo Dragos ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor. E-5 Karayolu’nun Maltepe sahili tarafında, Marmaray ile entegre metrosuna ortalama 500 metre mesafede yer edinen Nuvo Dragos E5,TEM, sahil ve minibüs yolu ulaşım alternatiflerine ve Carrefour Maltepe Park AVM’ye yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Projenin yakınında Adliye Sarayı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi şeklinde mühim kamu kurumları bulunuyor. Ayrıca Nuvo Dragos çevresinde hususi hastaneler, kamu ve vakıf üniversiteleri, eğlence ve avmleri şeklinde eğitim, sıhhat ve toplumsal hayata yönelik pek oldukça kurum da içeriyor. 

Bölgenin en geniş toplumsal alana haiz projelerinden…

Nuvo Dragos 2.726 metrekare alan üstünde açık ve kapalı toplumsal alanlarıyla yaşam standardını yükselten, metropolün getirmiş olduğu streslerden uzaklaştıran, 7’den 70’e tüm sakinlerin keyifli ve keyifli vakit geçireceği hususi bir proje… Bölgenin en geniş toplumsal alana haiz projesi olarak dikkat çeken Nuvo Dragos’ta hususi peyzajlı geniş bahçeler, açık ve kapalı 2 tane yüzme havuzu, çocuk havuzu, tenis kortu, basketbol, voleybol sahaları, fitness salonu, Türk hamamı, sauna, plates stüdyo odası, ortak kullanımlı seyir terasları, koşu ve yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, güneşlenme terasları ve köpek dolaştırma alanları içeriyor. 

JCR Eurasia Rating Özderici GYO’YU ‘yatırım yapılabilir şirketler’ içinde gösterdi.

İstanbul Borsası’nda işlem görmekte olan Özderici GYO, nitelikli ve hususi projelerle bir taraftan konut alıcılarına konforlu yaşam alanı ve kazançlı bir yatırım sunarken, öteki taraftan yatırım yapmış olduğu bölgelerin gelişmesine de katkıda bulunuyor. Özderici GYO bugüne dek Akatlar’da 50 lüks konuttan oluşan Özderici Blokları’nı ve ’nda 320 konut ve 72 dükkanın bulunmuş olduğu Akevler’i ve son olarak Nuvo Dragos’u inşaa etti. Özderici GYO, etken toplamını ve özkaynaklarını senelerdir istikrarlı bir halde büyütüyor. Yüzde 49.09’u halka açık olan Özderici GYO’nun etken toplamı 2017 ikinci çeyrek itibarıyla 509 milyon TL. JCR Eurasia Rating internasyonal derecelendirme kuruluşu, Özderici GYO A.Ş.’nin finansal yapısını değerlendirerek uzun vadeli ulusal not ve görünümünü ‘BBB-(Trk)/Stabil’ olarak belirlemiş ve yatırım yapılabilir firmalar içinde göstermiştir.

Bir önceki haberimiz olan Banka Kredileri Hakkında Bilinmeyenler başlıklı haberimizde hayat sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı