Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Olur, 2018 Beklentileri

Ev sahibi olmak için peşinatı tutarına haiz olanlar uzun seneler para biriktirerek süre yitirmek yerine kullanarak ev satın almayı tercih ederken bankaların rekabeti de tüketicilere bu alanda avantaj sağlıyor. faiz oranları için bankalar indirime gitmeye devam ederken “2018 yılında faiz oranları ne olur?” sorusu ise kredi kullanmak isteyen kişilerin akıllarını kurcalamaya devam ediyor. 

Konut Kredi Faiz Oranları Düşecek Mi?

Ne yazık ki kısa sürede bu şekilde bir düşüşün yaşanacağını gösteren hiçbir emare bulunmuyor. Ancak faizleri son durum raporları incelendiğinde dolar kurunda yaşanmış olan yükseliş ve bankaların kredi maliyet oranlarının yükselmesi ile maalesef faiz oranları bir kaç puan kadar yükselecek benzer biçimde görünüyor. 

Kredi İle Ev Almak Mantıklı Mı?

Şu anda kullanarak ev almak oldukça mantıklı görünüyor. Bu sebeple düşen konut satış oranlarını arttırmaya çalışan markalı büyük oranda fiyatlarında indirime giderken konut kredisi faiz oranları da hala makul bir seviyede kabul ediliyor. 

Konut fiyatlarının giderek düşmüş olduğu son periyodu konut alımı için değerlendirmek son aşama mantıklı görünüyor. Uzun vadede aslına bakarsan konut kredisi faizleri düştü haberini gördüğünüz anda derhal konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunma imkanınız bulunuyor. Yani düşen faiz oranları üstünden tekrardan konut kredisi hesaplama işlemi gerçekleştiriliyor ve faiz oranları aşağıya çekilebiliyor. 

Bir önceki haberimiz olan Akbank'tan Dörutubet Dörutubet Ödemeli Konut Kredisi Kampanyası! başlıklı haberimizde konut kredisi ve kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı