En Uygun Faiz Oranlı Konut Kredileri! Bankalara Gore Konut Kredisi …

06 Aralık 2017 Çarşamba 22:48

Vatanımızda bilinmiş olduğu suretiyle bankalar vermeye devam ediyor. Konut kredilerinde kişinin alacağı ev ipotek edilmiş olduğu için bankalar gereksinim kredisine oran ile konut kredisini daha kolay ve daha azca faizli verebilmektedir. İşin Olsa ekibi olarak sizlere en uygun faiz oranlı konut kredileri hakkında data veriyoruz. Bankalara gore faiz oranlarını bu haberimiz aracılığı ile bulabilirsiniz.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA

Yurt geneli en uygun veren bankalara baktığımızda karşımıza kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Vakıfbank çıkmaktadır. İlgili bankalar konut kredisinde yüzde 0,88‘den süregelen krediler verdiği görülmektedir.

100 Bin TL ve 120 Ay Vadeli Kredi İçin

100 bin TL ve 120 ay vadeli alınacak olan konut krediler için bakıldığında;

Ziraat Bankası ve Türkiye Halk Bankası – Yüzde 0,95
Vakıfbank – Yüzde 0,96
ICBC Bank – Yüzde 1,01
Türkiye İş Bankası – Yüzde 1,09
Yapı Kredi – Yüzde 1,11
Akbank – Yüzde 1,15
ING Bank – Yüzde 1,19

Yukarıda en oldukça tercih edilen ve en uygun faiz oranlı konut kredisi veren bazı bankaların faiz oranları azdan çoğa doğru sıralanmıştır. İlgili listenin 100 bin liralık bir konut kredisinin 120 ay vade süreli geri ödeme plan tablosuna haiz bulunduğunu unutmayınız.

Bir önceki haberimiz olan Bankalardan Yüksek Limitli Kredi Çekme Yöntemi başlıklı haberimizde konut kredisi ve kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı