Bankadan Satılık Daire / Gayrimenkul / Arsa Nasıl Alınır?

Bu noktada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlardan biride bankadan satılık arsa, ev ya da arsa ilanı verilen taşınmazın icra yolu ile mi yoksa direkt bankadan mı ilana çıktığıdır. Zira bankadan satılık vasıta ilanlarından çoğunda olduğu şeklinde pek fazlaca duyuru bankanın artık kullanmadığı için elinden çıkarmak istediği taşınmaz ve araçlardan oluşmaktadır. 

Ancak ipotekli gereksinim kredisi, ve arsa teminatlı krediler şeklinde teminatlı kredi paketlerinde bankanın alacağını eğitim edememesi durumunda icradan satışa sunulan taşınmazlar ve araçlarda bulunmaktadır. Genelde bankalar bu tip satışları mümkün olduğunca toplu olarak halletmeye çalışır ve ihale duyurusu yayımlayarak toplu satışlarda bulunur. 

Bankadan Satılık Daire / Arsa / Almanın Avantajları Nelerdir?

İcradan satılık evler olarak ta anılan bankadan satılık daire almanın en büyük pozitif yanları bu evlerin meydana gelen satışlarında KDV muafiyeti uygulanmasıdır. Yine emsal daireler ile kıyaslandığında bankadan satışa sunulan dairelerin tutarları fazlaca daha düşük tutulmaktadır. Bu sayede ev satın alan kişiler piyasa tutarları ile kıyaslandığında fazlaca daha ucuz bir halde daire almaları sağlanmış olur. En son olarak direkt olarak bankadan satın almış olmanız sebebi ile emlakçı komisyonu ödemesi şeklinde extra giderler de söz mevzusu değildir. 

Banka Satılık Gayrimenkuller Listesine Nasıl Ulaşılır?

Her banka web sitesi üstünden satışa sunmuş olduğu taşınmazlar ve araçlar için tertipli olarak duyuru yayımlar. Buna ek olarak icradan satılık otomobil ve evler için hizmet veren web siteleri de bulunmakta olup bu siteler günlük olarak bankadan satılık vasıta ve bankadan satılık ilanlarını düzenleyerek ziyaretçilerine ulaştırmaktadır. 

Bir önceki haberimiz olan Elbirliğiyle daha çok kesime iş üreteceğiz başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.


Yukarı