Ataköy’de ödemeyi 2 yıl erteliyor…

EKONOMİ SERVİSİ

175 milyon dolarlık karma proje, lansmana hususi 2 yıl ödeme ertelemeli kampanyayla satılıyor. İsteyene yüzde 50 kredi desteğinin verildiği projenin 2018 yıl sonunda tamamlanması planlanıyor.

Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, projenin iki senelik süreçte minimum yüzde 50 prim yapacağını düşündüklerini söylemiş oldu. Tuğsuz, “Hem vatandaşlarımızın hem de yabancıların projemize gösterdiği ilgi bizi haklı çıkarıyor. Satışlarımız Körfez ülkeleriyle sınırlı kalmıyor. Nivo Ataköy, Çin’den İngiltere’ye, Rusya’dan Dubai’ye dünyanın dört bir yanından talep görüyor” diye konuştu.

Türkiye’ye güveniyor

Nivo Ataköy projesinin ortaklarından Liderlik Development Yönetim Kurulu Başkanı Imad Shanan, ise “Türkiye bölgenin parlayan yıldızı. Projemizin başarılı olacağına çok inanıyoruz. Türkiye’ye güveniyoruz, yatırıma devam edeceğiz” dedi.

Nivo Ataköy, 17 kattan oluşan iki bloktan oluşuyor. konutların tutarları 490 bin liradan başlıyor. Proje, 314 konut ve 73 tane mağazadan oluşan karma bir proje olarak hayata geçiriliyor.

Bir önceki haberimiz olan Konut Kredisi Neden Çıkmaz / Onaylanmaz başlıklı haberimizde ve kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı