Amerika’da Ev Sahibi Olmak İçin Vizeye Gerek Yok!

48 dakika ilkin


Kaliforniya ve İstanbul ofislerinde çalışmalarını yürüten Almila Gözen, dünyaca meşhur Sotheby’s International Realty’nin uzmanlarından biri olarak ABD piyasasının nabzını tutuyor.ABD ile  Türkiye içinde yaşanmış olan vize krizi sonrası  ABD’deki Türk yatırımlarının bu durumdan iyi mi etkilendiğine yönelik değerlendirmelerde bulunan Uluslararası Uzmanı Almila Gözen’e nazaran  ABD’de yatırımı yapanlar her durumda kârlı çıkıyor.  ABD’de ev sahibi olmak için vatandaşlık ya da oturma izni şeklinde vizenin de mecburi olmadığına dikkat çeken Gözen, Türklerin  ABD’ye ilgisinin devam ettiğini söylemiş oldu.

Uluslararası Uzmanı Almila Gözen, alım, satım ve kiralama işlemlerinde kişiye hususi hizmet anlayışıyla danışmanlık hizmeti veriyor.  Kaliforniya piyasasının tümünü kapsayan bir portföyüne haiz Sotheby’s International Realty’nin uzmanlarından biri olarak çalışan Almila Gözen,  ABD’nin uzun süredir Türklerin yatırımı yapmak için tercih ettikleri ülkelerin başlangıcında geldiğini belirterek bilhassa  Kaliforniya,  New York ve  Florida şeklinde eyaletlerde yatırım yaptıklarını söylemiş oldu. Türkler daha oldukça  ABD’de dolar bazında kira getirisi elde etmek, yazlık ev olarak kullanmak,  ABD’de tahsil gören evlatlarının olması, çalışmak ya da iş oluşturmak amacıyla uzun soluklu yada devamlı oturacakları bir konuta gereksinim duymaları şeklinde nedenlerle bu ülkede yatırım yapmayı tercih ediyorlar.

ABD ile vize krizinin Türk yatırımcılarının ilgisinde azalmaya niçin olmadığını belirten Almila Gözen, “Bu uygulama Türk yatırımcılarda tedirginlik yaratsa da  ABD halen yatırımcıların en çok ilgilendiği bölgelerin başında geliyor. Uygulama şu an için geçerli vizesi olanları etkilemiyor. Aynı zamanda  ABD’de konut satın almak için  ABD’ye seyahat zorunluluğunun olmaması, gelişmiş teknolojilerden faydalanarak oradaki konutların internet üzerinden görülebilmesi ve uluslararası düzeyde hizmet veren emlak şirketlerinin yardımları Türk yatırımcılar için uygun bir ortam sağlıyor. Aldığı konutu tamamen yazlık amacıyla kullanmak isteyen ve şu an geçerli bir vizesi olmayan yatırımcılar ise bu konutları kiraya vererek krizi fırsata çevirebiliyorlar. Aynı zamanda daha önceden  ABD’de yatırım yapmış olan Türkler dolar kurunun son durumu ile stabil bir ülkede yapmış oldukları ve dolar bazında gelir getiren yatırımın doğru bir seçim olduğunu görüyorlar” dedi.

ABD’de konut satın almak için vatandaşlık, Green Card ya da Amerikan vizesi sahibi olmanın gerekmediğini, kimlik belgesi olarak güncel bir pasaportun kafi bulunduğunu vurgulayan Uluslararası Emlak Uzmanı Almila Gözen, “ABD’ye gitmeden de yatırımı yapabilirsiniz. Müşterilerimize geniş bir portföye sahip olduğumuz  Kaliforniya bölgesinden ihtiyaçlarına en uygun evi seçmeleri konusunda danışmanlık yapıyoruz. Gerekli tüm evrakları elektronik ortamda iletebiliyor, gibi ıslak imza gerektiren dokümanları da gönderebiliyoruz. Farklı alanlarda çözüm ortaklarını içeren geniş bir network ile çalışıyor olmamız sayesinde  ABD’de yatırım yapmak isteyenlere sadece emlak danışmanlığı değil yaşam danışmanlığı hizmeti de sunuyoruz” diye konuştu.

Üniversiteye Girişte Yeni Sistem: Yüksek Öğretim Kurumları Imtihanı

Rus Turist Sayısında Tüm Zamanların Rekoru KırıldıEski Amerikan Futbolu Oyuncusu Terry Crews: 1 Yıl Ilkin Cinsel Saldırıya Uğradım

İş Kurana 50 Bin TL Hibe, 100 Bin TL Faizsiz Kredi Verilecek


Bir önceki haberimiz olan Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar? başlıklı haberimizde gayrimenkul ve hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı