240 Ay Vadeli Konut Kredisi ve Konut Projeleri

Ancak bu aşamada vadesi uzadıkça ödenmesi ihtiyaç duyulan toplam faizin de katlanarak arttığı unutulmamalıdır. Bu nedenle “ kullanmak istiyorum” diyen kişilerin ne olursa olsun doğru bir halde kredi müracaat süreçlerini yönetmeleri gerekir. Tercih edilen vade gereksiz yere uzun tutulmamalı, aylık ödemede zorlanılmayacak bir taksit bedeli hesaplama işlemleri ile belirlenmelidir. 

240 Ay Vadeli Veren Bankalar 

Aslında pek fazlaca bankanın teknik olarak 240 ay vadeli kullandırdığı bilinmelidir. Teknik olarak bankalar 240 ay vadeli ev kredisi vermekle birlikte bu krediyi kullandırmak mevzusunda son aşama isteksiz davranmaktadır. Bu sebeple 240 ay vade bankalar için son aşama uzun bir vadedir ki bu tip başvuruları engellemek adına 10 yıl vadeli paketlerinin üstünde yer edinen öteki vadelerde son aşama yüksek faiz oranları uygulanmaktadır. 

240 ay vadeli ev kredisi denildiğinde akla ilk gelen bankalar içinde yer edinen Şekerbank 240 ay vadeli konut kredisi için oldukça zor bir halde kredi onayı vermektedir. Bunun en mühim sebebi ise vatanımızda son yıllarda yaşanmış olan siyasal belirsizlikler sebebi ile bankaların bu kadar uzun bir borçlanmaya izin vermek istememesi olarak öne çıkmaktadır. 

240 Ay Vadeli  

Uzun süre bankalara borçlu kalmak istemeyen kişilerin tercih edebilecekleri bir öteki yöntem ise 240 ay vadeli satış hizmetinde bulunan konut projeleridir. Ancak bu projeler son aşama yüksek fiyatlı olarak satışa sunulmuş olduğu için dar gelirli vatandaşın bu haktan yararlanmaları ne yazık ki pek mümkün olarak görülmektedir. 

Bir önceki haberimiz olan Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Olur, 2018 Beklentileri başlıklı haberimizde konut kredisi ve hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı