1.000 TL Taksit İle Ev Alınır Mı?

Kira ödemekten bıkmış insanların karşılarına bazen ev sahibi olabilecekleri fırsatlar çıkar. Kimisi bu fırsatı zamanında yakalar kimisi de kaçırır. Bazı insanlarda riske girmek istemezler ve kirada oturmaya devam ederler. Ev sahibi olarak kira derdinden kurtulmak isteyen insanoğlu için birçok alternatif yöntemler üretildi.

Günümüz Türkiye’sinde 100.000 TL’ye oldukca lüks olmasa da kullanışlı bir daire alınabiliyor. Bu durumda azda olsa birikimi olan bir şahıs bu parayı güvence yapmış olup bir bankadan kredi çekebilir. Çekmiş olduğu krediyi de uygun taksit oranlarıyla kira öder şeklinde ödeyebilir.

1000 TL İle Adım Adım Ev Sahibi Olmak

Bankalarla daha evvelde kredi, kredi kartı şeklinde ilişkileri oldukca iyi olan insanoğlu eğer ev sahibi olmak istiyorlarsa zaman kaybetmeden araştırmaya başlamalılar. Ufak bir güvence ile için uygun bir bankaya başvurabilirler. Bankanın kredi vermek için istediği vasıflara haiz olmaları durumunda ev hayallerine oldukca yaklaşacaklardır.

Bankalar çoğu zaman talep edilen kredinin taksit tutarının iki katı gelire haiz olan kişilere pozitif yönde bakmaktadır. Yani 100.000 TL değerinde bir ev almak isteyen insan averaj 20-25.000 TL civarında bir güvence ayarlayabilirse geri kalan 75-80.000 TL şeklinde bir rakamı da bankadan kredi çekebilir.

Bankadan 120 ay taksit talep eden biri şahıs her ay 1.000 TL civarında bir ödeme yapmış olacaktır. Başvuru sahibinin minimum 2.000 TL geliri var ise ve bankalarla ilişkileri iyi durumdaysa ev sahibi olmak içinde önünde bir engel kalmayacaktır.

1000 TL İle Ev Sahibi Olunabilir

Bu durumda 700-800 TL ev kirası ödeyen bir şahıs giderlerini kısarak 10 yıl şeklinde bir süre sonunda aylık 1.000 TL ödeyerek ev sahibi olabilecektir.

Bir önceki haberimiz olan Elbirliğiyle daha çok kesime iş üreteceğiz başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.


Yukarı